Lifestyle

Nowość na rynku ubezpieczeń. Na czym polega polisa dla kobiet?

Ubezpieczenia mogą zapewniać ochronę w wielu sytuacjach. Przed czym chroni polisa dla kobiet? Przyglądamy się nowości na rynku, czyli specjalnym polisom dedykowanym dla klientek firm ubezpieczeniowych.

Na czym polegają ubezpieczenia dla kobiet?

Wybranie właściwego ubezpieczenia nierzadko jest bardzo trudne, gdy polisy, które nas interesują, dostępne są w różnych wersjach i w kilku towarzystwach. Jakie ubezpiecznie wybrać w takiej sytuacji? Warto poszukać wtedy pakietów – programów zawierających grupę polis. Do nich zalicza się także ubezpieczenie dla kobiet.

Polisa dla kobiet to rodzaj ubezpieczenia, które włącza szereg różnych polis odpowiadających potrzebom kobiet. W jej ramach można otrzymać zarówno odszkodowanie przy wystąpieniu określonych zdarzeń, jak i nieodpłatną pomoc.

Polisa dla kobiet – co może obejmować?

Stworzone z myślą o kobietach ubezpieczenie oferuje szeroką gamę polis. Między innymi są to:

  • Ubezpieczenie medyczne – pozwala na pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na określone choroby, na przykład onkologiczne. Może obejmować także koszty wizyt domowych, teleporad, e-recept.
  • Ubezpieczenie NNW – wypłata odszkodowania następuje na skutek nieszczęśliwych wypadków i odnosi się do doznanego uszczerbku na zdrowiu, pozwala pokryć koszty leczenia, rehabilitacji, pobytu w szpitalu. Wypłacane jest też za śmierć ubezpieczonej osoby.
  • Pokrycie kosztów interwencji – pomoc fachowców jak elektryk, szklarz, hydraulik, ślusarz, specjalista w zakresie informatyki, serwisant AGD i RTV, a nawet prawnik.

Polisa oferowana jest w różnych wariantach pod kątem wysokości składki, co przekłada się na zakres ochrony oraz na wysokość odszkodowań i kosztów pomocy.

Gdzie wykupić ubezpieczenie dla kobiet?

Aktualnie ubezpieczenie dla kobiet można zakupić w kilku różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, dlatego warto zapoznać się bliżej z dostępnymi opcjami oraz z ich kosztami.

Polisy z myślą o kobietach można również kupować za pośrednictwem internetu, co pozwala na łatwiejsze zawarcie umowy z towarzystwem.

Wydatek związany z ubezpieczeniem dla kobiet nie jest wysoki – zazwyczaj jest to koszt od około 150 do 300 złotych rocznie.

Dodaj komentarz